“Tworzymy idee dla młodych w Unii Europejskiej”

Uczniowie klasy 3ac i 3cp wzięli udziału w konferencji online pt. “Tworzymy idee dla młodych w UE” organizowanej 10 i 11 stycznia 2022 r. przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowy, Katedra Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja była podzielona na panele tematyczne m.in. o edukacji młodzieży, reprezentacji Polaków zatrudnionych w instytucjach unijnych, o sposobach komunikacji czy równości małżeńskiej w UE.

W ramach projektu odbyły się spotkania z ekspertami i decydentami szczebla lokalnego, krajowego oraz europejskiego w celu porozmawiania o konkretnych politykach w wymienionych powyżej obszarach i wypracowania rekomendacji.

Temat naszego głównego panelu brzmiał: Czy szkoły są w stanie zapewnić młodym osobom podstawową wiedzę o Unii Europejskiej?

Rozmawialiśmy na temat wiedzy o UE wśród młodzieży i metodach zachęcania ich do aktywnej postawy w Unii Europejskiej. Ekspertami byli Przemysław Staroń- Nauczyciel Roku 2018 oraz Jolanta Wiszniewska. 

Poza tym poruszane były zagadnienia dotyczące  dezinformacji w edukacji młodzieży o UE. Czy szkoły z mniejszych jak i większych wsi bądź miejscowości w równym stopniu są w stanie zapewnić wiedzę i informacje o inicjatywach organizowanych przez UE i skierowanych do młodych? 

Konferencja objęta była patronatami:
Euractiv
Radio Kampus
Instytut Sobieskiego
Uniwerek.TV
Team Europe

 

Jola Wiszniewska

Skip to content