WYRÓŻNIENIE DLA MELANII WARDZIŃSKIEJ

XIX MAZOWIECKI PRZEGLĄD RECYTATORSKI JEDNEGO POETY

Przegląd twórczości Urszuli Kozioł

WYRÓŻNIENIE DLA MELANII WARDZIŃSKIEJ

Sukces, zadowolenie, duma i nasze ogromne gratulacje.

Ogłoszono wyniki tegorocznej, XIX edycji  Przeglądu Recytatorskiego w DK Kolorowa, w tym roku poświęconemu twórczości wybitnej polskiej poetki, powieściopisarki, autorki felietonów oraz dramatów dla dzieci i dorosłych – Urszuli Kozioł. 

Konkurencja była duża. Zgłoszonych było do konkursu ponad 40 osób. Po pierwszym przesłuchaniu, do finału przeszło trzynastu półfinalistów, wśród nich była nasza uczennica – Melania Wardzińska z klasy 3 cp.

Drugie, czyli ostatnie przesłuchania wyłoniły laureatów. Ogłoszono trzy nagrody i wyróżnienia.

Melania  zdobyła Wyróżnienie, recytując łącznie trzy utwory poetki:

  1. „Prawda nie ma oczu”
  2. „Jesteś za blisko”
  3. „Przestałam podobać się sobie/ i słowom”.

Na gali, która odbędzie się podczas Wieczoru Laureatów w dniu 3.12.2021 r. (Sala Imprez,  Dom Kultury „Kolorowa”), można będzie spotkać się z poetką – Urszulą Kozioł, która będzie podpisywała nagrody książkowe dla osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.

Podczas Wieczoru Laureatów wystąpią również laureaci nagrodzeni (recytacja dwóch utworów) oraz wyróżnieni (recytacja jednego utworu). 

Mela będzie recytowała jeden z repertuarowych wierszy „Przestałam podobać się sobie/ i słowom”.

Trzymamy kciuki i dziękujemy.

Joanna Ziemba

Skip to content