Z IGNACYM PADEREWSKIM ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

103 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI uczciliśmy nieco inaczej niż zazwyczaj. Ze względów sanitarnych nie mogliśmy zorganizować tradycyjnie Wieczornicy Niepodległościowej ale stosując się do zasad reżimu sanitarnego kolejne klasy zapraszane były na spotkanie z jednym z ,,ojców niepodległości”- Ignacym Paderewskim, światowej sławy kompozytorem, pianistą, a jednocześnie ambasadorem  sprawy polskiej podczas I wojny światowej, premierem odradzającego się państwa i członkiem delegacji polskiej podczas konferencji w Wersalu. Oglądaliśmy fragmenty filmu dokumentalnego pt. ,,Mistrz ‘’. Opowieści o Paderewskim przeplatane były informacjami o symbolach narodowych i tradycjach związanych z 11 listopada.  Całość uświetnił Iwo Jakoniuk tworząc swoją grą na fortepianie podniosły  i uroczysty nastrój . Oczywiście nie zabrakło śpiewania pieśni legionowych. 10 listopada ogłosiliśmy również DNIEM Z KOTYLIONEM. Uczniowie dzielnie podjęli wyzwanie. Wśród klas trzecich najlepiej z tego zadania wywiązała się klasa 3cg- brawo , ponad 90% obecnych uczniów miało kotyliony. W klasach drugich najlepiej wypadła klasa 2c, a tuż za nią z różnicą 1 kotylionu klasa 2a- Gratulujemy! Jednak bezkonkurencyjne okazały się  klasy pierwsze w kolejności  1A-100%,1E 99%, 1C 98%, 1D, 1B.

Jola Wiszniewska

Skip to content