MUZEUM POLIN- JAK PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĆ

11 PAŻDZIERNIKA uczniowie klasy 3cp uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Polin. Ze względów sanitarnych klasa podzielona była na dwie grupy, które realizowały różne tematy .

Grupa pierwsza uczestniczyła w zajęciach pt.,,Dzieci Abrahama” poświęconych trzem religiom monoteistycznym : judaizmowi, chrześcijaństwu i islamowi odwołującymi się do wspólnego praojca, Abrahama. Oprócz wielu dzielących te religie różnic istnieją też podobieństwa i  wspólne korzenie. W czasie warsztatów uczniowie i uczennice mieli szansę przyjrzeć się tym podobieństwom i różnicom. Poznali historię kilkorga swoich rówieśników, którzy mimo różnic religijnych starają się dojść do porozumienia. Zobaczyli też fragment wystawy stałej pokazującej czasy średniowiecza.

Dryga grupa uczestniczyła w warsztatcie pt.Jak pięknie się różnić? Tak, by pamiętać o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi! Młodzież została zaproszona do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczuła się w  swojej grupie, lepiej się poznała i potrenowała umiejętności komunikacyjne. Poznała też historię Franka, który w  nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem. Wspólnie zastanawiano  się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W  drugiej części zajęć zaproszono uczniów i  uczennice na wystawę, gdzie rozwiązywali zadania w grupach, będą się zastanawiać, czy w Polsce XVI wieku różnorodność była ważną wartości. Zajęcia te stanowią również element realizacji naszego projektu.

W kolejnych dniach uczniowie klas 1c i 2c będą uczestniczyć w podobnych warsztatach na terenie szkoły.

Jola Wiszniewska

 

Skip to content