Euroweek – klasy drugie

W dniach 6-10.09.2021 r. uczniowie klas drugich mieli możliwość poznania się zarówno wewnątrz własnej grupy jak i rówieśników z równoległych klas. W trakcie wyjazdu, odbyły się zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek. Licealiści byli zakwaterowani w  Dusznikach-Zdroju. Pomiędzy zajęciami nie zabrakło czasu na górskie wycieczki, zwiedzanie okolicznych zabytków oraz ciekawych miejsc. Na zajęciach z wolontariuszami odbyło się wiele zabaw sprzyjających poznaniu się nawzajem, prac w grupie, kreatywnych zabaw, humorystycznych scenek oraz karaoke. Dodatkowo, młodzież, podzielona na grupy prezentowała zwyczaje, język, jedzenie, taniec, mentalność ludzi mieszkających w Polsce. Licealiści uczyli się też praktycznych rzeczy: jak napisać CV i list motywacyjny w języku angielskim. Młodzież oglądała również wiele prezentacji, m.in. o wartościach, które płyną z podróżowania i zwiedzania świata. To były niezapomniane warsztaty.

Pomiędzy warsztatami grupa odwiedziła m.in. Dworek Chopina i Pijalnię Wód Mineralnych. Licealiści byli na rynku w Dusznikach oraz zrobili wyjście w góry, do schroniska PTTK pod Muflonem na wysokości 744 m n.p.m.
Marta Wojtyra
Skip to content