WARSZTATY EPAS

W dniach 22-23 kwietnia 2021 roku miałyśmy okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w ramach programu EPAS – Szkoły Młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego. Wraz z nami w zajęciach uczestniczyli uczniowie partnerskich szkół średnich z całej Polski.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy rozmową z Europosłanką p. Janiną Ochojską, która opowiedziała nam o swojej pracy, a także odpowiadała na rozmaite pytania. Następnie spotkaliśmy się z dwiema aktywistkami inicjatywy Born in EU, które rozmawiały z nami na temat społeczności europejskiej i tego, jak ważna jest dla nas Unia.
Po krótkiej przerwie p. Karolina z jednej z agencji PR zaprezentowała nam możliwości mediów społecznościowych oraz nauczyła nas, jak możemy je wykorzystać. Pod koniec dnia mieliśmy okazję omówić go w mniejszych grupach, a jednocześnie lepiej się poznać.
Drugi dzień zaczął się warsztatami nt. storytellingu oraz jego roli, po czym rozdzieliliśmy się na wybrane wcześniej warsztaty. Według uznania wybieraliśmy spośród zajęć o prawie unijnym, europejskiej mobilności czy młodzieżowych kampanii społecznych. Mieliśmy też okazję spisać wspólnie ważne społecznie tematy, które warto nagłośnić. Poznaliśmy się bliżej i dobrze się bawiliśmy.
Warsztaty dużo nam dały – poszerzyły naszą wiedzę o nowe zagadnienia, poznałyśmy kolejne zalety Unii Europejskiej. Cieszymy się, że szkoła dała nam możliwość uczestniczenia w takich zajęciach i mamy nadzieję, że będzie okazja to powtórzyć.
Milena Gut KL. 2bg
Skip to content