SPOTKANIE Z ROBERTEM HYŻORKIEM- ASTSTENTEM PANI EUROPOSEŁ DANUTY HÜBNER

Kolejnym wydarzeniem w ramach II edycji Tygodnia Europy było spotkanie z Panem Robertem Hyżorkiem, który od 1,5 roku pracuje w Biurze Europoseł Danuty Hübner w Brukseli.

Podczas spotkania pojawiły się dwa główne watki. Pierwszy dotyczył kompetencji, przygotowania, wykształcenia, umiejętności oraz doświadczenia potrzebnego do pracy w instytucjach unijnych. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca asystenta europosła, co wchodzi w zakres obowiązków, w jaki sposób można aplikować na takie stanowisko i jak przebiega proces rekrutacyjny. Nasz Gość podkreślał przede wszystkim znajomość języków obcych oraz gotowość do realizacji nowych wyzwań, a także znaczenie doświadczenia zdobywanego podczas realizacji różnych projektów szkolnych i studenckich. Drugi wątek dotyczył obserwacji życia politycznego w Brukseli, relacji między grupami europosłów z różnych krajów członkowskich, umiejętności negocjacyjnymi  i wypracowywania kompromisów. 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2c.

Jola Wiszniewska

Skip to content