SPOTKANIE Z RADNYM DZIELNICY

W dniu 12 kwietnia uczniowie klas drugich pogimnazjalnych, realizujący rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie, uczestniczyli w lekcji online z Radnym Dzielnicy Ursynów Maciejem Antosiukiem, reprezentującym Stowarzyszenie Projekt Ursynów.  Spotkanie stanowiło  uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć lekcyjnych na temat roli, zadań i struktury samorządu terytorialnego. Uczniowie przygotowali również swoją listę pytań m.in dotyczących motywacji w podejmowaniu działań społecznych, formach kontaktu z mieszkańcami, sukcesach w działaniu na rzecz społeczności lokalnej ale również o budżecie i ograniczeniach w pracy Rady Dzielnicy. Spotkanie było merytoryczne i inspirujące do działania, szczególnie młodych mieszkańców naszej Dzielnicy.

 

Jola Wiszniewska

Skip to content