MODEL UNITED NATIONS

Piątka uczniów: Aleksandra, Aleksander i Patrycja z klasy 1c, Oskar z 2c g i Mateusz z 2a g reprezentowała naszą szkołę w obradach Model United Nations. Jest to inicjatywa polegająca na wielotematycznej edukacji obywatelskiej poprzez symulację obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. My uczestniczyliśmy w Zygmun MUN organizowaną przez American School of Warsaw wraz z innymi 35 szkołami z całego świata oraz 250 uczestnikami. Tematem tegorocznej konferencji był Pokój, Sprawiedliwość i Silne Instytucje.

W trakcie trzydniowego zlotu, przebiegającego w postaci codziennych wielogodzinnych obrad odbywających się w całości w języku angielskim, uczestnicy wcielali się w delegatów reprezentujących przydzielone im przez organizatorów kraje. W naszym przypadku była to Kuba i Erytrea. Delegaci pracowali w grupach roboczych, m.in. komitetach, komisjach  i radach, będących odwzorowaniem struktury ONZ.

Uczniowie byli zachwyceni udziałem w takim wydarzeniu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła również zaangażuję się w tę inicjatywę.

Pozdrawiam,

Inga Chrościcka-Woźniak

16_Why-It-Matters-2020
Skip to content