Warsztaty –

Chętni uczniowie klas drugich realizujący rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie uczestniczą w cyklu warsztatów zorganizowanych przez społeczność wolontariuszy wspólnie.eu poświęconych tematyce zmian klimatycznych i programowi Europejskiego Zielonego Ładu.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki:
– Poznają główne założenia Europejskiego Zielonego Ładu i tworzących go strategii,
– W małych grupach dyskutują o  najbardziej interesujące ich aspektach  Europejskiego Zielonego Ładu,
– Biorą  udział w quizach  podsumowującym zdobytą wiedzę z upominkami dla-zwycięzców.

Europejski Zielony Ład, zaproponowany przez Komisję Europejską w grudniu 2019 r.,obejmuje serię strategii, które mają doprowadzić do neutralności klimatycznej w 2050roku, ale także przebudować Europę w kierunku społeczeństwa o nowoczesnej,oszczędnej i zrównoważonej gospodarce.

Parlament Europejski nie tylko w pełni poparł tę strategię, ale poszedł dalej – wezwał dozwiększenia ambicji i ograniczenia emisji o 55% już w roku 2030. W maju br. stało się jasne,że Europejski Zielony Ład będzie także strategią odbudowy Europy po kryzysiewywołanym przez COVID-19.

W ramach cyklu “Europejski Zielony Ład” odbędzie się kolejno 5 warsztatów online:

1. Jak Europejski Zielony Ład zmieni nasz świat? – grudzień 2020.

2. Zrównoważona mobilność miejska – styczeń 2021

3. W stronę gospodarki obiegu zamkniętego – luty 2021

4. Gospodarka odpadowa i recykling – marzec 2021

5. Zrównoważona żywność – “Od pola do stołu” – kwiecień 2021

Do tej pory odbyły się trzy warsztaty. W edycji lutowej nasza uczennica Hania z klasy 2cp zajęła 5 miejsce w quizie podsumowującym zajęcia . Gratulujemy!!!!!!

Jola Wiszniewska

Skip to content