“Nigdy Więcej”

Uczniowie klas drugich w ramach realizacji kolejnej edycji projektu Pozarządownik 3.0 , którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat sektora trzeciego czyli działalności organizacji pozarządowych w Polsce, spotkali się z Panią Anną Tatar reprezentująca Stowarzyszenie ,, Nigdy Więcej”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii, dyskryminacji oraz zbieranie informacji na temat zdarzeń o tym charakterze.  Nasz Gość opowiedział o kampaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie, formach działań , publikowanej cyklicznie Brunatnej Księdze , a także o możliwości pracy w charakterze wolontariuszy. Na zakończenie spotkania młodzież pracowała w grupach próbując rozwiązać sytuacje, w których dochodziło do dyskryminacji na tle rasowym.

Jola Wiszniewska
 
 
 
 
 
 

Skip to content