ZAPROJEKTOWANI DO DZIAŁANIA

7 grudnia 2020 uczniowie klasy drugiej realizujący program rozszerzonego wos-u brali udział w warsztatach online w ramach  tematyki dotyczącej społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia prowadzone były przez założycielki Fundacji Zaprojektowane do Działania, młodej organizacji skupiającej się na sprawach społecznych, w tym także edukacji obywatelskiej. Obie Trenerki pracowały w biznesie, gdzie realizowały projekty edukacyjne i komunikacyjne, zdobyte doświadczenie  wykorzystują w trzecim sektorze. Dorota Marynowicz prowadziła organizację pacjencką Immunoprotect, a Barbara Zych przez ostatni rok była Ambasadorką budżetu obywatelskiego. Idea budżetu obywatelskiego skłoniła obie Panie do przygotowania projektu “Młodzi aktywni w budżecie obywatelskim” zachęcającego do tworzenia własnych projektów i wdrażania  pomysłów jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności.

Jola Wiszniewska

Skip to content