Projekt młodzieżowy Kultura Na Widoku

Limitowana edycja książki 

Co dwie głowy, to nie jedna…

Niesforne zapiski obrazem malowane.

Wybór ilustrowanych tekstów literackich

Projekt zrealizowany i zamknięty!

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Projekt KULTURA NA WIDOKU. FESTIWAL TWÓRCZOŚCI WŁASNEJ,  EMOCJI I WZAJEMNYCH WZRUSZEŃ w ramach programu Inicjator w Akcji prawie sfinalizowany!

Efektem jest 220 stronicowa publikacja, której tytuł nadany został nieprzypadkowo.

Co dwie głowy, to nie jedna…

Niesforne zapiski obrazem malowane.

Wybór ilustrowanych tekstów literackich

Jest to zbiór twórczości, która powstała dzięki, nie tylko talentom artystycznym, tj. pisarstwo, malarstwo i rysunek, czy fotografika. Ta czysto autorska twórczość narodziła się pod wpływem, a nawet śmiem powiedzieć, dzięki emocjom, które towarzyszyły i towarzyszą jej autorom. Takie emocje są w każdym z nas. Wielką sztuką jest umieć, a przede wszystkim mieć odwagę je wyrazić, co znaczy inaczej – podzielić się nimi z innymi.

Książka jest swoistego rodzaju dialogiem pomiędzy twórcą a czytelnikiem, opowieścią mającą własny scenariusz, zupełnie spontanicznie pisany i konsekwentnie realizowany przez redakcję. Tu jest ukryta głębsza myśl, opowieść, która ma swój początek i swój koniec, i swój sens.

Książkę Przedmową opatrzył Robert Gliński, reżyser filmowy, natomiast autorem adnotacji jest poeta i prozaik, Tomasz Jastrun.

Autorzy tekstów: Kacper Jakubiak, Joanna Janicka , Paulina Karpińska, Nadia Mach, Anna Skobodzińska, Melania Wardzińska, Joanna Wojciuk, Joanna Ziemba.

Autorzy ilustracji: Patrycja Diller, Paulina Karpińska, Sandra Pawłowska, Ida Poczykowska, Anna Skobodzińska, Joanna Ziemba.

Redakcja, wybór i opracowanie: Joanna Ziemba, Joanna Wojciuk.

Wydawca: Wydawnictwo Ridero

Resztę zobaczcie w książce, która w styczniu 2021 roku ukaże się nakładem 26 egzemplarzy (format A4, w sztywnej oprawie, szyta lub klejona) i będzie dostępna w Bibliotece Szkolnej.

Jest to grantowy projekt zorganizowany i prowadzony w ramach działań Biblioteki Szkolnej. Uczestnikami, twórcami w projekcie są odważne i kreatywne indywidualności, całkowicie różniące się osobowości o jednym wspólnym mianowniku, jakim jest wrażliwość (11 osób, w tym jedna spoza naszego liceum). Jedna głowa, a nawet i dwie tego nie dokonałaby, co dokonało 11 osób, gdzie wiek nie grał żadnej roli. Konsekwentna, czasami trudna chęć wyrażenia własnych myśli, uczuć, emocji była napędem w realizacji tego celu.

Koordynatorami projektu są nauczycielki: Joanna Ziemba i Joanna Wojciuk.

Joanna Ziemba

Okładka skończona do wysłania16.12.2020

Skip to content