BEZPŁATNE WEBINARIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Ambasada USA zaprasza nauczycieli, uczniów i studentów na kolejne bezpłatne spotkania online.

Data: 3 grudnia/ czwartek, godz. 18:30-20:00

Tytuł: American Slang

Prezentujący: Frankee Lyons, absolwentka George Washington University, doktorantka na University of Illinois w Chicago, stypendystka programu Fulbrighta w Polsce w latach 2019-20

Publiczność: uczniowie, studenci

Organizatorzy: American Corner Gdansk

Rejestracja do 3 grudnia godz. 16:00 przez formularz: https://forms.gle/jgKxWT5Lc6PUisTC6
Link do platformy wydarzenia zostanie przesłany zarejestrowanym osobom na adres mailowy podany przy rejestracji

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/769148057287282

 Data: 7 grudnia/ poniedziałek, godz. 18:00-19:30

Tytuł: Content-Based Instruction: Authentic Materials to Engage Your Students

Prezentująca: Willow Barnosky, specjalistka w zakresie edukacji językowej Departamentu Stanu USA

Publiczność: nauczyciele, studenci-przyszli nauczyciele

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE), Ambasada USA, Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Regional English Language Office, Departament of State

Webinarium będzie nagrywane, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma certyfikat

Link do rejestracji: https://bit.ly/willowbarnosky

 

In this presentation, we will briefly define Content-Based Instruction and review common issues in the language classroom that can be resolved by using authentic materials. We’ll then look at websites that offer free resources of short videos, news clips, short articles, poetry, short stories, political ads, infographics, and more. After finding resources, we’ll talk about how to determine the CEFR level of the material and how to create activities using the authentic texts. We’ll also explore ways to find sites that are similar to your favorites and sites that showcase award-winning content. Come prepared to share your favorite websites and sources of authentic materials.

Data: 10 grudnia/ czwartek, godz. 18:00-19:30

Tytuł: The Equal Rights Amendment, Then and Now: A Q&A with Kate Kelly

Gość: Kate Kelly, prawniczka, aktywistka na rzecz praw kobiet 

Publiczność: studenci, aktywiści 

Organizatorzy: Ambasada USA, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego 

Dyskusja online na platformie Zoom w języku angielskim 

Link do rejestracji: https://bit.ly/33OjJdZ 

Many people, including Americans, would be surprised to hear that equal rights for women are not enshrined in the U.S Constitution.  The Equal Rights Amendment (ERA) was designed to fill that gap by guaranteeing equal legal rights for all Americans regardless of gender. Although Congress passed the amendment in 1972, it fell short of the necessary ratifications by state legislatures. Now, a new movement is reviving the fight – lawyer and activist Kate Kelly is one of the people leading the charge.  Join us as we talk to Kate about the history and rebirth of the campaign for women’s rights in the United States.

Data: 11 grudnia/ piątek, godz. 11:00-12:30

Tytuł: Realia i mity studia studiowania na amerykańskiej uczelni. Jak wygląda życie studenckie na kampusie amerykańskiego uniwersytetu? Jak wyglądają zajęcia na uniwersytecie w USA? Jakie są wymogi dotyczące zgłoszeń na studia pierwszego stopnia? 

Prezentująca: Julia Dickenson, absolwentka Summa Cum Laude Auburn University, stypendystka programu Fulbrighta na Uniwersytecie Opolskim

Publiczność: uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele, rodzice

Organizatorzy: American Corner Radom, Ambasada USA

Rejestracja do 10 grudnia godz. 20:00 przez formularz: https://form.jotform.com/203283362549357

Wydarzenie online na platformie Zoom w języku angielskim 

Link do platformy wydarzenia zostanie przesłany zarejestrowanym osobom na adres mailowy podany przy rejestracji

 

Skip to content