Ślubowanie klas pierwszych

14 października w Dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego złożyli ślubowanie . To zawsze bardzo uroczysty moment kiedy do społeczności szkolnej formalnie przyjety zostaje kolejny rocznik uczniów. W tym roku wydarzenie to ma szczególny charakter w związku z obchodami 30 lecia istnienia naszego Liceum oraz ze względu na ograniczenia wynikające z trwającej epidemii. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście  Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury – Gabor Lagzi  przedstawienie Rady Rodziców z przewodnicząca Panią Magdalena Krzeminska , Dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego i oczywiście uczniowie klas pierwszych . Pani Dyrektor w krótkim wystąpieniu przypomniała jak ważnym okresem w życiu człowieka jest edukacja licealna, jakie wiążą się z tym obowiązki i oczekiwania. Poza tym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Szkoły przez poczet trzecioklasistów uczniom klas młodszych. Uroczystej oporawie wyjątkowego klimatu nadały występy artystyczne Melanii z klasy 2cp oraz Oli z klasy 3b. Po zakończeniu części oficjalnej reprezentacje klas wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Patronie. Walka była zacięta ale nie pozbawiona humoru. Dzieki hojności i zapobiegliwości Radzy Rodziców wszyscy
pierwszoklasiści zostali nagrodzeni bidonami z wizerunkiem Patrona. Nad strona techniczna czuwali uczniowie klasy 3b – Joanna oraz 3c Igor i Michał.
Jola Wiszniewska
Skip to content