BLISKI WSCHÓD Z BLISKA

12 października uczniowie klas trzecich realizujący program rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie mieli okazję spotkać się z Jarosławem Kociszewskim- reporterem zajmujący się tematyką międzynarodową. Wieloletnim korespondent na Bliskim Wschodzie. Prowadzącym audycje o tematyce międzynarodowej. W przeszłości związanym z Rzeczpospolitą, Życiem Warszawy. Politologiem wykształcony na Uniwersytecie w Tel-Awiwie i Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Uwielbiającym  jeździć i opowiadać o świecie, ze szczególnym naciskiem na Bliski Wschód i Afrykę. Współpracującym z Magazynem Wirtualnej Polski. Podczas zajęć wysłuchaliśmy fascynującej opowieści o genezie i złożoności konfliktów na Bliskim Wschodzie. O tradycjach religijnych i życiu codziennym, o politykach żydowskich i arabskich, o kolejnych konfliktach  i próbach budowania relacji, o heroicznej walce i  tragedii ludności cywilnej. Dwa światy, dwie religie judaizm i islam oraz interesy mocarstw światowych- to wszystko miesza się na Bliskim Wschodzie. Czy możliwy jest stały pokój w tym rejonie świata? Na to pytanie nie znaleźliśmy odpowiedzi.

Jola Wiszniewska

Skip to content