II miejsce Kossutha w finale III edycji konkursu „Law in action – czyli prawo na co dzień”

W czwartek 24 września br. wyłoniono zwycięzców konkursu „Law in action – czyli prawo na co dzień”, organizowanego już po raz trzeci przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja finału nie mogła odbyć się stacjonarnie przy udziale twórców filmów, ich rodzin, znajomych i znamienitych gości. Nie wpłynęło to jednak na pracę jury, które wskazało najlepsze produkcje filmowe przygotowane przez uczniów mazowieckich szkół.

Ze względu na wprowadzone ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 Okręgowa Izba Radców Prawnych była zmuszona kilkukrotnie zmienić harmonogram konkursu i zrezygnować z uroczystej gali finałowej. W trybie zaocznym komisja finałowa w składzie: Magdalena Bartosiewicz, Agnieszka Kędzior, Przemysław Ligęzowski wyłoniła zwycięzców konkursu i przyznała pięć wyróżnień.

Z uwagi na zagrożenie powodowane pandemią koronawirusa zmuszeni byliśmy odwołać galę finałową „Law in Action” – tłumaczy Magdalena Bartosiewicz, Przewodnicząca Komisji Zagranicznej i Praw Człowieka w Izbie warszawskiej – To jednak nie przeszkodziło nam w zrobieniu przeglądu wszystkich nadesłanych prac, które okazały się być bardzo inspirującym i świeżym spojrzeniem na problem hejtu w naszym życiu. Uczestnicy tegorocznej edycji naszego konkursu pokazali, że nie tylko rozumieją skalę problemu, ale również nie pozostają wobec niego obojętni.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był tzw. hejt w Internecie i w realnym życiu. Młodzież musiała zaprezentować powyższe zjawisko w interesujący sposób, poddając je przy tym krytyce poprzez przedstawienie pomysłu na przeciwdziałanie sytuacjom, w których granice wolności słowa są przekraczane i prowadzą do naruszenia godności osobistej drugiej osoby.

Wszystkie nadesłane prace odznaczały się oryginalnym podejściem do wskazanego tematu – komentuje Przemysław Ligęzowski, Koordynator edukacji prawnej w Izbie warszawskiej – podobnie jak w poprzednich latach, wybór najlepszych filmów nie należał do najłatwiejszych. Potencjał i zaangażowanie młodych twórców przerosły nasze oczekiwania, dlatego jury zdecydowało się przyznać wyróżnienia jeszcze pięciu dodatkowym produkcjom – wyjaśnia i dodaje – To naprawdę fantastyczne uczucie przekonać się jak bardzo dojrzała potrafi być młodzież w postrzeganiu tak trudnych zagadnień.

Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody. Za zajęcie miejsc na podium przygotowano kolejno: hulajnogę elektryczną, lustrzankę cyfrową oraz słuchawki bezprzewodowe. Do zwycięzców oraz wyróżnionych powędrują także powerbanki i vouchery.

II miejsce – Grupa Zosia, Magda, Olga –klasa 2ag

https://youtu.be/JDd3ZFQrN4Q

Wyróżnienie

Grupa Ekipa De La Film –uczniowie klasy 2dg

Grupa Wisielce Kossutha

Skip to content