DZIEŃ WIELOJĘZYCZNOŚCI / EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Wielojęzyczność jest elementem leżącym u podstaw Parlamentu Europejskiego i umożliwia Państwu udział w debacie w jednym z 24 języków urzędowych. Każdego roku świętujemy to zaangażowanie, organizując dzień specjalnych wydarzeń, podczas których przybliżamy Państwu problematykę tłumaczenia ustnego i pisemnego. Tegoroczne wydarzenie, całkowicie dostępne za pośrednictwem internetu, umożliwi jeszcze większej liczbie osób uczestnictwo w obchodach Dnia Wielojęzyczności.

W tym roku Dzień Wielojęzyczności będzie transmitowany na żywo z sali obrad i posiedzeń plenarnych, a sesje będą poświęcone temu, co to znaczy być tłumaczem ustnym lub pisemnym, a także kwestii zaangażowania Parlamentu Europejskiego na rzecz języków.

Będzie można wziąć udział w warsztatach online i skierować swoje pytania bezpośrednio do tłumaczy ustnych i pisemnych, dzięki którym wielojęzyczność jest rzeczywistością.

Przybliżona zostanie też przeszłość Europy, aby pokazać, w jaki sposób język ukształtował historię kontynentu. 

26 września w godz. 10.00–16.30

Do zobaczenia podczas Dnia Wielojęzyczności 2020!

Zespół ds. Obsługi Odwiedzających w Parlamencie Europejskim

Skip to content