UDANY DEBIUT MAKSA W BARWACH NARODOWYCH

Maks Kaśnikowski z klasy 2b jako 16-latek został powołany na rozgrywki w seniorskim Pucharze Davisa z Hong Kongiem w Kaliszu.
Polska wygrała z Hongkongiem 4:0, a Maks dołożył swoją cegiełkę:
Maks Kaśnikowski – Wai Yu Kai 1:6, 6:2, 10:3.
Serdecznie gratulujemy!

Puchar Davisa, Davis Cup – największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się systemem mieszanym, pucharowym bądź kołowym. Kobiecym odpowiednikiem jest Fed Cup. Każda runda składa się z pięciu meczów (rubberów): dwa pierwsze to gry singlowe, następnie rozgrywany jest debel i kolejne dwa pojedynki singlowe, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć zamieniając się przeciwnikami (single odwrócone). Nie ma ograniczeń, co do zawodników biorących udział w grze podwójnej; mogą być to ci sami, co w singlach, dwaj inni zawodnicy lub ich kombinacja. W przypadku, gdy jedna drużyna rozstrzygnęła rubbery na swoją korzyść każda z ekip może zmienić zawodników biorących udział w drugiej turze singli, muszą być oni jednak wpisani na listę uczestników turnieju, a pary z pierwszej tury nie mogą się powtarzać. 

I tak przy 3:0 dla Polski Maks wszedł na kort i zdobyl kolejny punkt. 5 mecz nie odbył się.

Wynuik: 4:0 Polska vs Hongkong

Tu posłuchacie, co trener polskiej drużyny narodowej Mariusz Fyrstenberg powiedział o zaletach Maksa: https://sportowefakty.wp.pl/tenis/wideo/38094/puchar-davisa-mariusz-fyrstenberg-przedstawil-swoja-druzyne-jednym-tchem-wyliczy?fbclid=IwAR1cgjPWVjZlJ5V6Ii3bSh5kCsNja5_OQ9TVUo0DGZKV5uOmNPVdjoRJf9c

Relacja  z meczu Pucharu Davisa w Kaliszu:

https://polski-tenis.pl/polska-hongkong-00-zuk-kontra-lam/fbclid=IwAR1wIFpIhFylETdKGSmEtPb7Eaq13ymdm0JjC9yXmVL5c2fbXEVsDmpuvp8

Wrażenia po meczu “Puchar Davisa. Stać się mężczyzną”:

https://tenisklub.pl/aktualnosci/puchar-davisa-stac-sie-mezczyzna/68316/?fbclid=IwAR0TXWLM3D60g7rgvOV8mOCBWE_L720mAy-4jDtvq9ZRshALA3OKhBvfUHQ

Skip to content