8 marca – Dzień Kobiet

Dzień Kobiet – coroczne święto-obchodzone  8 marca od 1910 roku.
Pierwszy dzień  kobiet  obchodzony był 28 lutego 1909, został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W okresie PRL święto to celebrowane było  przez władze, teraz nieco zapomniane. Postanowiliśmy przypomnieć  jego historie oraz powiedzieć o roli kobiet w historii, polityce i życiu społecznym z naciskiem na nasze rodaczki. Jest to jeden z elementów realizowanego przez nas projektu europejskiego. Uczniowie klasy 2c i 2 d przygotowali program : prezentacje multimedialna -,,Rola kobiet w życiu społecznym i politycznym na przestrzeni wieków „ -Anastazja , pokaz iluzjonistyczny -Franek oraz recytacja wierszy o kobietach- Igor i Kuba. Ponadto w holu szkoły umieściliśmy zdjęcia i biogramy 12 Polek, które naszym zdaniem w szczególny sposób poprzez swoją działalność wniosły wkład do nauki, kultury i biznesu oraz przygotowaliśmy ankietę dla uczniów prosząc o wybór Polki nr 1.
Jola Wiszniewska
Magiczny pokaz specjalnie dla Kobiet:)
Skip to content