WIECZORNICA

“Józef Piłsudski i Roman Dmowski jako twórcy Niepodległej” – takim tematem wiodącym był cykl konkursów, prezentacji i debat Wieczornicy Historycznej, której finał nastąpił wieczorem 7 listopada w Galerii naszego Liceum. Wiele dni przed uroczystością młodzież przystąpiła do konkursów – plastycznego w formie plakatu lub gazetki ściennej, dwóch historycznych: typu kahoot i korespondencyjnego oraz sztafety
“Bieg dla Niepodległej”. Sportową rozgrywkę na boisku za szkołą poprowadził pan profesor Jacek Kalata z udziałem kilkuosobowych zespołów prawie każdej klasy. Podobnie jak w w ubiegłym roku zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a wygrała sztafeta klasy IId. Z kolei konkurs historyczny typu kahoot zorganizowała pani profesor Lucyna Kasperowicz w Galerii, z udziałem reprezentantów większości klas.
Szczególnym uznaniem uczniów naszej szkoły cieszy się konkurs kulinarny, tak było i tym razem. Dekoracje ciast i deserów były tak artystycznie udekorowane niepodległościowymi napisami i symbolami, że żal było je kroić i rozdawać uczestnikom wieczornicy. A był ich wielki tłum tym razem – tak samych uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Spotkanie poprowadzili Igor i Asia, natomiast ciekawą prezentację o Romanie Dmowskim i Józefie Piłsudskim przedstawili Michał i Maciek z klasy IIc. Podczas wieczornicy pani Dyrektor Anna Jurek rozdała nagrody konkursowe, zaprezentowana została ankieta o świadomości historycznej naszych uczniów, obejrzeliśmy zekranizowaną debatę o Ojcach założycielach i pośpiewaliśmy pieśni legionowe.
Wieczornica w tym roku była urozmaicona i refleksyjna, ale bez patriotycznego patosu.
Maria Jolanta Jurzyk

Skip to content