Ślubowanie klas pierwszych

8 listopada odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość  ta wpisała się w obchody Święta Niepodległość. W obecności Dyrekcji, wychowawców i delegacji starszych kolegów przedstawiciele klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły. Pani dyrektor Anna Jurek życzyła sukcesów i  powodzenia w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu talentów i umiejętności zgodnie z mottem naszego Liceum-,, Kossuth to więcej niż Szkoła .” Po części oficjalnej odbył się konkurs wiedzy o Patronie poprzedzony prezentacją na temat najważniejszych wydarzeń XIX wieku, w którym żył i walczył Lajos Kossuth. Wśród absolwentów gimnazjów w rywalizacji konkursowej  ex aequo na pierwszym miejscu były reprezentacje klas 1c i 1d, natomiast wśród absolwentów po szkole podstawowej pierwsze miejsce zdobyła delegacja klasy 1d.

  Jolanta Wiszniewska

 

 

Skip to content