Seminarium EPAS –Szkół Ambasadorów Parlamentu Europejskiego.

Seminarium EPAS –Szkół Ambasadorów Parlamentu Europejskiego.

18-19 listopada 2019 roku w Brukseli odbyło się spotkanie i szkolenie Starszych Ambasadorów ze szkół uczestniczących w programie EPAS. W seminarium wzięło udział prawie 100 nauczycieli ze wszystkich państw UE. Ja miałam przyjemność i zaszczyt reprezentować nasze Liceum. W trakcie wykładów, zajęć warsztatowych i rozmów poruszane były tematy dotyczące funkcjonowania UE, jej sukcesów i problemów nad rozwiązaniem, których pracuje. Szczególną uwagę zwracano na ofertę edukacyjną kierowaną do ludzi młodych- licealistów i studentów. Bezcenne było dzielenie się doświadczeniem z realizacji programu oraz nawiązanie kontaktów z innymi partnerami z Europy. Poza tym zwiedzanie robiącej wrażenie siedziby PE oraz szczególnego miejsca jakim jest Dom Historii Europejskiej, pokazującego historię Europy nie przez pryzmat historii poszczególnych państw ale kontynentu.  Czym jest Europa? Czy jest przestrzenią precyzyjnie określoną? Czy można zdefiniować ją jako pewną tradycję i zbiór osiągnięć? Na te i podobne pytania starają się odpowiedzieć autorzy wystawy. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez PE.

Jola Wiszniewska

 

Skip to content