Galaktyka kobiet – IV edycja

Galaktyka kobiet – IV edycja

Poznaj dziewczyny, które wybrały nauki ścisłe!

Wydarzenia odbędzie się w czwartek 21 listopada br. w planetarium Centrum Nauki Kopernik w godzinach 16:00 – 19:00.

Wstęp jest darmowy.

Organizatorem spotkania jest Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska, którego partnerem jest Centrum Nauki Kopernik. Galaktykę kobiet w szczególności kierujemy do uczennic szkół średnich, maturzystek. Zaproszone przez nas prelegentki – młode naukowczynie opowiedzą o możliwościach rozwoju i dostępnych ścieżkach kariery w nauce i przemyśle kosmicznym. Przedstawione zostaną również ciekawe konkursy i projekty naukowe, prowadzone m.in. przez ESERO-Polska, w których uczennice mogą wziąć udział jeszcze w trakcie edukacji szkolnej. Chcemy zachęcić młode uczestniczki wydarzenia do udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach, które mogą być wstępem do przyszłej pracy badawczej. Spotkanie pełni również rolę doradztwa zawodowego i wspiera bezpośrednie kontakty uczennic ze światem nauki i inżynierii.

link do wydarzenia na Facebook : https://www.facebook.com/events/456656811636913/

link do strony ESERO – Polska https://esero.kopernik.org.pl/galaktyka-kobiet-iv-edycja/

Skip to content