Spotkanie z Leszkiem Wdowińskim.

Uczniowie klasy 1cp kontynuując działania związane z projektem „Podróże Wolności ” spotkali się z panem Leszkiem Wdowińskim – fotoreporterem obecnym w Stoczni Gdańskiej podczas strajków w sierpniu 1980, później współtworzącym ”Tygodnik Solidarność” oraz dokumentującym polska rzeczywistość przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Spotkanie prowadzili Melania i Kuba, którzy starali się uzyskać informacje dotyczące warunków pracy fotoreporterów zaangażowanych politycznie po stronie Solidarności, wynikających z tego zagrożeń ale jak wynikała z relacji naszego Gościa, również czasami śmiesznych i zupełnie nieoczekiwanych sytuacji. Młodzież pytała o warunki życia w realiach PRL , o działaczy Solidarności z którymi współpracował ale również o nastroje społeczne. Była to wyjątkowa lekcja historii.

Jola Wiszniewska

Skip to content