Obóz integracyjny dla klas pierwszych

POMYSŁ NA INTEGRACJĘ – EUROWEEK TO JEST TO!!!

W tym roku szkolnym, po trzech latach przerwy, uczniowie klas pierwszych wyjechali na obóz integracyjny. W związku z rozszerzonym programem nauki języka angielskiego zdecydowaliśmy się na wybór programu zaproponowanego przez fundację EUROWEEK. Program Euroweek jest międzynarodowym projektem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomoże przygotować ich do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest język angielski. Misją fundacji jest uczenie się i integracja poprzez zabawę.

Zajęcia z naszymi uczniami prowadzili wolontariusze z min.: Wietnamu, Kolumbii, Włoch, Kosowa, Etiopii, Hondurasu. Plan pobytu obejmował min.: zajęcia integracyjne, Teatr Forum, debaty oksfordzkie. Uczniowie po szkole podstawowej zostali zakwaterowani w Lądku Zdroju a uczniowie po gimnazjum w Międzygórzu.

Dodatkową atrakcją był jednodniowy wyjazd i zwiedzanie stolicy Czech – Pragi.  Spacerowaliśmy po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi: Hradczanach (Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka), Małej Stranie (Most Karola,Targ Hawelski)i, Starym Mieście (Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj), Nowym Mieście (Waclawskie Namesti)

Jesienna pogoda sprzyjała wszystkim aktywnościom.

Mamy nadzieję, że umiejętności i wiedza zdobyta w czasie obozu procentować będzie w trakcie nauki w szkole jak i w życiu dorosłym.

Inga Chrościcka-Woźniak i Jolanta Wiszniewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Praga:

Dzień 3

Międzygórze:

Skip to content