Świętujemy 30 rocznicę Wyborów 4 czerwca!

4 czerwca-ŚWIĘTO WOLNOŚCI I RADOŚCI

W dniu dzisiejszym radośnie obchodziliśmy 30 rocznicę, częściowo wolnych wyborów  z roku 1989 . Były one efektem decyzji  obrad Okrągłego Stołu, który zakończył się dwa miesiące wcześniej i doprowadził do transformacji politycznej i gospodarczej w Polsce. Wybory czerwcowe  stały się pierwszym krokiem budowania nowej rzeczywistości.

W naszym Liceum postanowiliśmy przywołać klimat tamtych gorących dni. Przygotowaliśmy wystawę plakatów z roku 1989, które zachęcały Polaków do udziału w wyborach oraz prezentowały sylwetki kandydatów do Sejmu  i Senatu. Poza tym uczniowie mogli wziąć udział w błyskawicznych konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat najnowszej historii Polski. Podczas przerw słuchaliśmy muzyki rokowej z lat 80 tych przeplatanej biogramami i wspomnieniami działaczy Solidarności.

Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie – w bieli i czerwieni, tworząc symboliczną polską flagę.

Uczniowie i Nauczyciele LXIII LO

Maria Jurzyk

Jolanta Wiszniewska

Skip to content