Konferencja młodzieży w Lakitelek na Węgrzech

Od 31.05 do 02.06 Martyna Jach, Weronika Żak, Aleksandra Skrzypek, Aleksandra Ćwiek, Igor Byczkowski i Yarosław Gurov uczestniczyli w międzynarodowej konferencji poświęconej Unii Europejskiej.Tematem przewodnim była: “ Przyszłość Unii w oczach młodych” . Podczas konferencji uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wysłuchać wykładów historycznych i uczestniczyć w panelu dyskusyjnym.W konferencji brały udział: szkoła krakowska, trzy szkoły warszawskie i węgierskie. Podsumowaniem workshopów było ustalenie wspólnego stanowiska : – jaka powinna być europejska szkoła?, co w świecie oznacza bycie Europejczykiem?, czym różni się Europejczyk od reszty obywateli świata? , pęd za pieniądzem i życiem w dobrobycie, czy poświęcenie rodzinne? Cały wyjazd przebiegł w fantastycznej atmosferze, nawiązał nowe przyjaźnie i udoskonalił kompetencje językowe.

Lucyna Kasperowicz

           

Skip to content