TARGI KSIĄŻKI 2019 (23-26.05.2019 r.)

W dniu 23.05.2019 r. trzy uczennice z naszej szkoły: Beata, Lidka i Weronika, należące do Szkolnego Klubu Miłośników Książki, uczestniczyły w wycieczce na Targi Książki 2019, które miały miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się dwa warsztaty (wybrane przez uczestniczki z szerokiej oferty warsztatowej Targów Książki):

  1. „Chce być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają „wywalone””.

Spotkanie na podstawie bestsellerowej serii książek dla dzieci i młodzieży „Chcę być kimś!”. Poprowadził je Michał Zawadka – optymista, mówca, autor bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego i społecznego, założyciel Wydawnictwa Mind&Dream.

  1. „Narysuj mapę wyspy Moya – warsztaty kartograficzne”.

Warsztaty inspirowane książką Kiran Millwood Hargave „Dziewczynka z atramentu i gwiazd” (przeł. Maria Jaszczurowska). Prowadzenie: Anna Markowska z Instytutu Geodezji i Kartografii.

W tym czasie, gdy „Miłośniczki” z Klubu Książki zdobywały wiedzę i umiejętności podczas warsztatów, jako nauczyciel bibliotek szkolnych, uczestniczyłam w Konferencji EduAkcja dla Bibliotek.

Po warsztatach, podczas oglądania nowości wydawniczych oraz oferty wydawnictw zaprezentowanych na Targach, zakupiliśmy wybrane przez siebie publikacje, również te, które stanowiły prezent na Dzień Matki.

Joanna Ziemba

Skip to content