AKADEMIA PARAGRAFU

Akademia Paragrafu to bezpłatny projekt edukacji prawnej i obywatelskiej realizowany w mijającym roku szkolnym przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 – organizację pozarządową z siedzibą w Warszawie. Uczestnikami Projektu były zespoły uczniów z całej Polski, ekspertami członkowie Towarzystwa Paragraf 22. Projekt skierowany był do młodych ludziach stojących u progu dorosłości. Dlatego też położono nacisk na umiejętności odnalezienia się w świecie nauk prawnych i świadomego działania.

Od października do czerwca 2019 r. co miesiąc były publikowane nowe bloki tematyczne, dotyczące wybranego działu prawa. W każdym znajdowały się wykłady, prezentacje, artykuły i ciekawostki oraz punktowane zadania do wykonania przez uczestników projektu.

W naszym Liceum najwytrwalszą drużyną okazał się team Kinga i Natalia z klasy 2c. W dniu dzisiejszym gościliśmy koordynatorów programu panią adwokat Annę Winczakiewicz i pana prokuratora  Kamila Kowalczyka z zamykającym wykładem -,,Prawo pracy i inne formy zatrudnienia.” Spotkanie było również okazją do zadania pytań dotyczących różnych sytuacji związanych z poruszaniem się na rynku pracy. Spotkanie to również wpisało się w realizowane przez naszą szkołę działania na rzecz preorientacji i doradztwa zawodowego.

Jola Wiszniewska.

Skip to content