Konferencja dla nauczycieli w ramach projektu #RokRelacji

12 kwietnia, mimo panującego w szkole strajku nauczycieli, odbyła się w naszym liceum niezwykła konferencja #RokRelacji w Edukacji. Jest to oddolna akcja nauczycieli i rodziców z pasją. Autorami pomysłu są Marta Rosińska i Grzegorz Śpiewak. Jej celem jest wszechstronna promocja budowania dobrych relacji w naszych szkołach oraz miejscach pracy. Chcemy wymieniać się pomysłami i scenariuszami lekcji czy warsztatów, które w praktyczny sposób pokażą, jak tworzyć i pielęgnować takie relacje w szkole i pokoju nauczycielskim czy firmie. LXIII LO im. L. Kossutha stało się Ambasadorem Roku Relacji.

Prelegentami na naszej konferencji byli: Marta Rosińska z wykładem “Buduj mosty, a nie mury, czyli jak skutecznie budować kapitał społeczny szkoły w XXI wieku”; Ewa Grzelak, która opowiedziała nam o networking szkolnym; Hania Waż  z wykładem “Kreatywność a relacje”; Monika Cichmińska z warsztatami “Relacje w praktyce”; Iza Borkowska, której wykład o analizie transakcyjnej w akcji wzbudził szerokie zainteresowanie publiczności oraz  Grzegorz Śpiewak mówiący o dwujęzyczności.

Skip to content