100% WOLNOŚCI z Ludwiką Wujec i Henrykiem Wujcem

28 marca 2019  klasa 1B uczestniczyła w wydarzeniu zorganizowanym w Kinie Atlantic przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Po obejrzeniu dokumentu z wykorzystaniem materiałów archiwalnych “Tamtego 1989 roku” odc. 3 “Nowy układ” w reżyserii Jolanty Kessler-Chojeckiej odbyło się spotkanie z panią Ludwiką Wujec i panem Henrykiem Wujcem. Rozmowę prowadzili pan Artur Wolski (pomysłodawca i gospodarz spotkania) oraz pan Jacek Staniszewski (doklasy.pl). Rozmowa dotyczyła sytuacji i nastrojów 1989 roku, obrad okrągłego stołu, wolnych wyborów, przejęcia władzy i odpowiedzialności za Polskę.

Bohaterowie wydarzenia zwrócili się też z przesłaniem do obecnej na spotkaniu młodzieży.

Pan Wujec powiedział, że udział jego i żony w polityce zaczął się od pomocy robotnikom w Ursusie. Mówił, że żyjemy teraz w wolnej Polsce, możemy mówić i pisać, to co myślimy, możemy wyjeżdżać za granicę, ważniejsze jest jednak, co z daną nam wolnością zrobimy. Zwrócił uwagę na to jak ważny jest udział w codziennych działaniach, dla młodzieży np. praca w Samorządzie Szkolnym, Młodzieżowej Radzie Dzielnicy, szkolnym wolontariacie, zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym. Pan Artur Wolski dodał “starajcie się nie odwracać głowy, gdy ktoś potrzebuje pomocy”.

Skip to content