Wrażenia uczniów klasy 3B z Tygodnia Mózgu w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN.

W sobotę 16 marca odwiedziliśmy Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego z okazji Tygodnia Mózgu. Zwiedziliśmy wystawę Neuroanatomii, na której pokazane były mózgi różnych organizmów i można było je dotknąć. Wzięliśmy do ręki reki mózg i móżdżek szympansa. Pod mikroskopem oglądaliśmy komórki nerwowe oraz mózg po udarze. Obejrzeliśmy prezentację ewolucji mózgu poszczególnych gromad kręgowców oraz jak zmieniała się pojemność i kształt puszki mózgowej wraz z ewolucją człowieka. Wysłuchaliśmy omówienia budowy i bioelektrycznej aktywności mózgu. Zobaczyliśmy prezentację na temat wzroku, tego jak powstaje i dlaczego widzimy. Pokazane były też różne, ciekawe iluzje optyczne.

Wystawy i prezentacje były bardzo ciekawe i godne polecenia, a szczególnie emocjonujące była możliwość dotknięcia prawdziwego mózgu oraz móżdżku.

Następnie Magda i Mateusz przemieścili się na Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie oglądali kolejne struktury roślin pod mikroskopem, zagrali w grę biologiczną polegającą na dopasowaniu pyłków, które wytwarzają poszczególne rośliny. Na sam koniec wzięli udział w quizie biologicznym.
Uczniowie klasy 3B Iga, Iza, Wiktoria, Magdą, Mateusz.

 

Skip to content