Diagram Światopoglądowy

25 lutego w 63 LO uczniowie mieli okazję wziąć udział w Diagramie Światopoglądowym. Zespół osób obsługujących diagram przez cały dzień był do dyspozycji uczniów.

Centrum całego standu był roll-up przedstawiający diagram na temat rodzajów światopoglądu. Wokół planszy stało kilka osób ze studenckiej organizacji Ruch Akademicki pod Prąd, zapraszając uczniów do podejścia,  rozmowy i wykonania ćwiczenia mającego na celu zastanowienie się nad własnym światopoglądem: uczeń przechodził przez diagram, składający się z szeregu pytań i strzałek, aż dotarł do swojego światopoglądu. Następnie odczytywana była mu definicja tego światopoglądu. Na koniec osoba badana mogła zmierzyć się z kilkoma pytaniami, które dotyczyły właśnie tego obszaru, aby mieć szansę do zastanowienia się nad tym głębiej.

W diagramie wzięło udział 55 uczniów oraz kilku pedagogów. Ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem planujemy przeprowadzić ją również w przyszłości.

Dawid Weremczuk

Skip to content