DANUTA HUBNER W KOSSUTHCIE- ,,TYM RAZEM GŁOSUJĘ”.

29 marca uczniowie naszego Liceum spotkali się z wyjątkowym Gościem – Panią Europoseł Danutą Hubner. Pan Danuta Hubner jest profesorem nauk ekonomicznych. W trakcie swojej działalności publicznej i naukowej piastowała różne funkcje. Wykładała  na prestiżowych uczelniach w Europie i USA. Pracowała w jednej z agend ONZ. Była Szefem Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członkiem Rady Ministrów. Od 1996 roku współorganizowała URZĄD KOMITETU INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ. W 2003 roku podpisała w Atenach obok Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów i MSZ-Traktat Akcesyjny a w 2004 roku została pierwszym polskim Komisarzem do spraw polityki regionalnej w Komisji Europejskiej. Śmiało można powiedzieć, że Pani Europoseł była jedną z lokomotyw wprowadzającą Polskę do UE.

Nasze spotkanie było jednym z punktów realizacji projektu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiej. Miało ono formę wywiadu, który przeprowadzili uczniowie klasy 3c – Ola i Adrian. Pani Profesor obszernie i w bardzo interesujący sposób wyjaśniała zawiłości polityki europejskiej. Podkreślała konieczność istnienia UE dla bezpieczeństwa Europy i Europejczyków. Mówiła o zaletach i tłumaczyła skąd biorą się mity i nieprawdziwe informacje dotyczące działalności UE. Opowiadała o pracy europarlamentarzystów i funkcjonowaniu PE.

Na koniec spotkania na specjalnie przygotowanych kartach młodzież mogła napisać dlaczego warto brać udział w wyborach do PE.

Jolanta Wiszniewska

 

Skip to content