DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM LO

We czwartek 21.02.2019 r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego Dnia uczestnicząc w różnych konkursach, projektach i programach.  Niewątpliwą atrakcją były potrawy, przyrządzone przez uczniów, na bazie przepisów kuchni różnych krajów.

W tym roku Dzień Języków Obcych – wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole, był wyjątkowo uroczysty, ponieważ gościliśmy na nim Ambasadora Malty w Polsce, pana dr Johna Paula Grech’a.

Wkrótce uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w wyjeździe na Maltę i dlatego uczestnicy wyjazdu przedstawili swoje prezentacje na temat tego kraju. Na ostatnim etapie konkursu “Malta – the beginning of Europe” rywalizowały trzy prace. Ambasador Malty decydował o rozstrzygnięciu konkursu. Ambasada Malty ufundowała nagrody dla zwycięzców i uczestników zawodów, które miały na celu zapoznanie naszych uczniów z krajem, do którego się udają.

Podczas trwania Dnia Języków Obcych przeprowadzono trzy konkursy:

 • Recognise Idioms, który został przygotowany w formie kahoot przez Panią Profesor Martynę Paśnik.
 • Get used to your false friends – w formie quizziz, przygotowany przez Panią Profesor Annę Skrzypkowską.
 • Konkurs wiedzy o krajach obcojęzycznych w formie Kahoot’a, przygotowany przez Panią Profesor Małgorzatę Łukasik, oparty na informacjach z plakatów wykonanych przez uczniów naszej szkoły i dotyczących krajów, których języków się uczymy.

Do każdego konkursu zgłaszało się po trzech reprezentantów z każdej grupy językowej. Drużyny miały do dyspozycji po jednym telefonie komórkowym. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody oraz nieprzygotowania.

Uczestnicy dowiedzieli się także o wyjazdach szkoleniowych nauczycieli naszej szkoły w ramach projektu „Nowa Jakość” PoWEr,  współpracy z Węgrami i z Rumunią w ramach projektu ACT4Peace Erasmus+. Pani Profesor Inga Chrościcka-Woźniak,  przedstawiła również prezentację „eTwinning” dotyczącą współpracy międzynarodowej naszej szkoły.

W ramach rozrywki, wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście wspólnie śpiewali piosenki w różnych językach: piosenkę zespołu Imagine Dragons Believer i  All Of Me John’a Legend’a po angielsku, Krokodyl Schnappi po niemiecku, Krokodyl Gena po rosyjsku, Sofia Alvaro Soler’a po hiszpańsku oraz francuską piosenkę Joe Dassin’a „Aux Champs Elysées”.

Wszystkim bardzo przypadł do gustu filmik z łamańcami językowymi, zrealizowany przez uczniów naszej szkoły z Panią Profesor Katarzyną Kos .

Uroczyste obchody Dnia Języków Obcych zakończono wręczeniem nagród zdobytych w konkursach zorganizowanych od początku roku szkolnego i dotyczących różnych języków obcych nauczanych w naszej szkole, w tym również w konkursach przeprowadzonych w trakcie Imprezy.

KLASY I

 • Jakub J. 1a – I m-ce

w konkursie o krajach anglojęzycznych. Dyplom i nagrodę wręczyła Pani Profesor Małgorzata Łukasik

 • Adam B. 1d – III miejsce

w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Dyplom i nagrodę wręczył Pan Profesor Karol Gerłowicz

 • Bruno K. 1d- II miejsce

Igor K. 1d – II miejsce

Julia H. 1b – III miejsce

Maria Ś. 1b- III miejsce

w konkursie dyktando z języka angielskiego English spelling matters. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Profesor Martyna Paśnik

 • Jakub W. 1d

w konkursie dyktando z języka hiszpańskiego El español es facil. Dyplom i nagrodę wręczył Pan Profesor Francisco Rodriguez

 •  Jakub J. 1a

w konkursie dyktando z języka rosyjskiego” Cyrylica to nie problem”. Dyplom i nagrodę wręczyła Pani Profesor Barbara Charasz

KLASY II

 • Sonia M. 2d- I miejsce
 • Igor B. 2d -II miejsce

w konkursie dyktando z języka angielskiego English spelling matters. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Profesor Martyna Paśnik

 • Anna K. 2d
 • Jan W. 2c

w konkursie dyktando z języka hiszpańskiego El español es facil. Dyplomy i nagrody wręczył Pan Profesor Francisco Rodriguez

 • Magdalena L. 2a

w konkursie dyktando z języka rosyjskiego „Cyrylica to nie problem”. Dyplom i nagrodę wręczyła Pani Profesor Barbara Charasz

W konkursie Masters of English. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Profesor Agnieszka Starszuk.

Skip to content