65 Olimpiada Chemiczna

24 listopada dwoje uczniów LXIII LO z klasy 1b, po przejściu przez etap wstępny, wzięło udział w I etapie 65 Olimpiady Chemicznej. Dla okręgu warszawskiego, olimpiada odbyła się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Byli to uczniowie – Wiktoria Gregorczuk oraz Jakub Lipiec.

Wiktoria tak wspomina ten dzień: „W dniu 24.11.2018r. wzięłam udział
w 65 Olimpiadzie Chemicznej, która odbywała się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Z niecierpliwością wyczekiwałam na ten dzień. Gdy nadszedł sobotni poranek odczuwałam ekscytację, która przysłaniała strach i niepewność. Wraz ze mną na miejsce dotarło zainteresowanie i fascynacja. W holu głównym UW spotkałam się z Kubą – kolegą z klasy, oraz Panią Katarzyną Piwowarczyk – nauczycielką chemii, która przygotowała nas do tego wydarzenia. Dobre słowo nauczycielki dodało mi pewności siebie oraz wprowadziło w stan harmonii, mimo, że zdawałam sobie sprawę z poziomu trudności zadań, które na nas czekały.

O godzinie 10:40 jeden z organizatorów olimpiady rozpoczął odczytywanie numerów pomieszczeń, do których mamy się kierować. W sali, do której zostałam przydzielona, pisanie rozpoczęliśmy o godzinie 10:58. Olimpiada składała się z 5 zadań, a na każde z nich przeznaczona był godzina. Wydawało mi się, że już treść pierwszego zadania potęgowała stres i wywołała chwilowe poruszenie w klasie, a następnie wszyscy zaniemówili. Jednak każde z zagadnień było inne i wymagało pełnego skupienia.

Karty rozwiązań oddałam ok. godziny 14:30, w sali pozostało jeszcze wiele osób. Według mnie zadania były bardzo trudne, wyczerpujące. Uważam, że czas spędzony na konkursie jest dla mnie motywacją do dalszej pracy i uświadomił mi jak ogromną wiedzę muszę jeszcze zdobyć.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w 65 Olimpiadzie Chemicznej.”

Skip to content