Spektakl teatralny i warsztaty z psychologiem: „Słowo na G…”

Podczas wieczoru andrzejkowego klasy IIA i IIID uczestniczyły w wyjątkowym spektaklu pt. „Słowo na G..” w Warszawskiej Starej Prochowni.

„Za 45minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji,wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g… Choć właściwie to nikt dokońca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło. W spektaklu rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.”

Sytuacja opowiedziana przez aktorów stała się pretekstem do rozmowy, która bardzo rzadko ma szansę się odbyć w polskich szkołach. Obecność edukatora seksualnego w trakcie warsztatów umożliwiła młodzieży obalenie wielu nadal obowiązujących mitów dotyczących seksualności.Jest to niezwykle istotne zwłaszcza obecnie, gdy tzw. edukacja seksualna w ramach przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” wykonuje ogromny krok wstecz.

Lucyna Kasperowicz

Skip to content