DEMOKRACJA W OKRESIE POSTPRAWDY

DEMOKRACJA W OKRESIE POSTPRAWDY

– to temat debaty, w której uczestniczyli Młodzi Ambasadorzy naszej szkoły z  klasy 1c, 2a, 2c, zorganizowanej przez Punkt Informacji Parlamentu Europejskiego z udziałem przedstawicieli mediów, FB oraz Parlamentu Europejskiego.

Kuba-,,Debata była bardzo ciekawa, poświęcona formom szerzenia dezinformacji. Nie zdawałem sobie sprawy ze skali tego zjawiska”

Natalia-,,Podczas spotkania zaprezentowano historie ludzi, którzy zawodowo zajmują się ,,czyszczeniem Internetu”. Materiały z jakimi spotykają się w sieci nie pozostają bez wpływu na ich psychikę i życie osobiste.

Michał-,,Podczas debaty najbardziej zainteresował  mnie wątek cenzury stosowanej w Internecie, która z jednej strony może ograniczać dostęp do informacji ale z drugiej strony chronić nas, odbiorców przed drastycznymi materiałami.”

Julak -,,Zainteresowała mnie wypowiedzi przedstawiciela FB, który przybliżył pracę moderatorów oraz problemy na które napotykają. Okazuje się, że kontrola materiałów pojawiających się na FB jest bardzo trudna ze względu na ilość zamieszczanych informacji.”

Filip-,,Pierwszy raz miałem okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielem Parlamentu Europejskiego, który mówił na temat regulacji Unijnych dotyczących kontroli przepływu informacji.”

Jolanta Wiszniewska

Skip to content