Wieczornica

8 listopada w naszym Liceum odbyła się niecodzienna uroczystość – Wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Nawiązując do tradycji I i II RZECZYPOSPOLITEJ, spotkaliśmy się, tak jak to czynili nasi przodkowie, by wspólnie przy blasku świec śpiewać pieśni, wspominać, słuchać poezji.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel Ambasady Węgier – Gabor Lagzi, attache ds. prasy i PR, władze Dzielnicy Ursynów – wiceburmistrzowie Robert Miastowski i Antoni Pomianowski, dziadkowie i rodzice wraz z uczniami naszej szkoły.

Wieczornica była okazją również do wysłuchania debaty pt. ,,II Rzeczpospolita – czas sukcesów, czy straconych nadziei?”, przygotowanej pod czujnym okiem pani Marii Jurzyk przez uczniów klasy 1c, którzy bardzo emocjonalnie ale i merytorycznie odnosili się do poruszanych zagadnień z dziedziny polityki, gospodarki i społeczeństwa. Rozstrzygnięty został również konkurs poetycki, którego byliśmy świadkami słuchając recytacji przygotowanych przez uczniów utworów. Następnie odbyła się degustacja Placków Niepodległościowych.

Na zakończenie wręczone zostały przez panią dyrektor Annę Jurek dyplomy i nagrody dla zwycięzców pozostałych konkursów-historycznego, plastycznego, kulinarnego, sportowego.

Jolanta Wiszniewska

Skip to content