„Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości”.

Dziękujemy wszystkim, którzy poczuli się związani z LXIII LO im. Lajosa Kossutha, za udział w warszawskiej akcji artystycznej: „Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości”.

Udział polegał na wykonaniu autoportretu dowolną techniką, na jednakowym materiale plastycznym.

Finałem projektu jest wystawa prac, zatytułowana „MY… z Kossutha”. Ekspozycja oraz cały projekt stanowi część składową szkolnych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Warszawska akcja artystyczna społeczności szkół i przedszkoli, polegająca na tworzeniu (malowaniu, rysowaniu) AUTOPORTRETÓW ma bardzo szeroki zasięg (warszawskie szkoły i przedszkola oraz inne ośrodki edukacji).

Autorami i pomysłodawcami akcji są:Katarzyna i Leszek Jasińscy (WCIES – Edukacja Kulturalna).

Ideą akcji jest pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku. Tworzymy wspólnotę,która jest naszą siłą. Ma na celu stymulowanie uczniów do aktywnego myślenia i działania społeczności szkolnych (uczniowie, ich rodzice i rodzeństwo,nauczyciele, pracownicy administracyjni, sąsiedzi, seniorzy, a także wszyscy odwiedzający i związani ze szkołą). Placówki oświatowe stały się animatorami wspólnych działań w środowisku lokalnym. Efektem działań są wspaniałe, duże ekspozycje – autoportrety wspólnot szkolnych, przedszkolnych, lokalnych oraz pokazy slajdów w przestrzeni miejskiej (na murach warszawskich domów lub innych nośnikach reklamy zewnętrznej w ramach obchodów 100-leci Niepodległości). Gala finałowa akcji, na którą zostaną zaproszeni dyrektorzy zgłoszonych do projektu szkół, odbędzie się w grudniu, w Warszawskim Centrum InnowacjiEdukacyjno-Społecznych i Szkoleń (Warszawa, ul. Stara 4). Dyrektorzy placówek oświatowych, biorących udział w projekcie, otrzymają pisemne podziękowania.

Joanna Ziemba, Joanna Wojciuk, inni Nauczyciele wspierający szkolny projekt.

Skip to content