Polak – Węgier dwa bratanki…

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem im. Józefa Bema z siedzibą w Budapeszcie 16 uczniów z naszej szkoły, w dniach 15-18 listopada 2018 roku,miało okazję wziąć udział w wymianie uczniowskiej z Węgrami. Uczniowie mieli możliwość skosztowania regionalnych przysmaków i uczestniczenia w grach miejskich, dzięki czemu poznali najatrakcyjniejsze miejsca Budy i Pestu. Jednymi z licznych atrakcji były: węgierska lekcja języka angielskiego i uczestnictwo w Freshman’s Ball, na którym została zaprezentowana nasza szkoła. Zwieńczeniem pracowitego dnia była odprężająca kąpiel w wodach termalnych.   Następny dzień rozpoczął się grą miejską w Budzie, zwiedzaniem parlamentu oraz uczestnictwem w niewidzianej wystawie. Sobotni wieczór zakończył się memoriałem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niedziela przyniosła wiele ciekawych wrażeń i kulinarnych doświadczeń między innymi wspólne gotowanie, pieczenie oraz serwis kelnerski. Tym smakowitym akcentem pożegnaliśmy się z Węgrami.

Rewizyta naszych przyjaciół w Warszawie przewidziana jest na kwiecień następnego roku.

Skip to content