Warsztaty “Parlamentaryzm w działaniu”.

Uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatch organizowanych przez Fundację Civis Polonus- ,,Parlamentaryzm w działaniu.”Podczas zajęć uczestnicy  analizowali zasady prawidłowego funkcjonowania państwa demokratycznego, machanizmy zabezpieczające prawa i wolności obywateli oraz zagrożenia wynikające z nadużywania władzy. Zastanawiali się czy istnieje alternatywa dla demokracji i czy demokracja zawsze jest bezpieczna? Odwoływali się do przykładó z historii. Część zajęć poświęcona  była omówieniu konkretnych przypadków łąmania praw człowieka i praw obywatelskich, mowie nienawiści i dyskryminacji w różnych państwach na świecie. Dowiedzieli się  w jaki sposób funkcjonuje system ochrony praw człowieka na świecie i w Europie.UE.. Poznali historię niektórych bohaterów Nagrody Sacharowa przyznawanej przez PE osobom represjonowanym za działalność na rzecz walki o prawa człowieka i obywatela.  

Skip to content