Spotkanie z Radną Dzielnicy Ursynów

W ramach przygotowań do Szkolnych Prawyborów Samorządowych będących częścią projektu, “Młodzi głosują” CEO uczniowie klasy 1c i 1d spotkali się z Panią Gorettą Szymańską – od ośmiu lat Radną Dzielnicy Ursynów , która również w tegorocznych wyborach samorządowych stara się o mandat. Moderatorem spotkania był Michał z klasy 1c. Pani Goretta Szymańska odpowiadając na pytania uczniów krótko scharakteryzowała ustrój samorządowy Warszawy, powiedziała o zmianach w obecnej ordynacji wyborczej i przebiegu głosowania. Ale przede wszystkim wyjaśniła na czym polega praca i skuteczne działanie radnego. Opowiadała, co skłoniło ją do podjęcia działalności samorządowej i jak wiele satysfakcji daje możliwość pomocy, zadowolenie i radość  innych ludzi. Mówiła o swoich pomysłach , zrealizowanych projektach i inicjatywach, o źródłach inspiracji ale także o przebiegu kampanii, podkreślała, że praca radnego na kolejny mandat rozpoczyna się następnego dnia po zwycięskich wyborach. Zachęcała młodzież do podejmowania działań na rzecz lokalnej społeczności oraz korzystania z oferty samorządowej. Pokazywała, jak zmienia się Ursynów. Podkreślała znaczenie mediów społecznościowych, z których bardzo aktywnie korzysta prowadząc prace samorządowca. Przy okazji zwróciła również uwagę na Hejt i mowę nienawiści, z którą można się spotkać. Pomysł, konkret, energia i działanie to słowa najlepiej charakteryzujące naszego Gościa. Młodzież była pod wrażeniem. 

Skip to content