WARSZAWSKI SALON MATURZYSTÓW-PERSPEKTYWY 2018

12 września uczniowie klasy 3c w ramach Warszawskiego Salonu Maturzystów uczestniczyli w wykładzie motywacyjnym  pt.,,Jak zdać maturę z matematyki czyli jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? Jak wyznaczyć cel i go osiągnąć? prowadzonym przez Dariusza Kulma- Nauczyciela Roku 2008. Odwołując się do swoich doświadczeń oraz wykorzystując socjotechnikę prelegent  dowcipnie i merytorycznie starał się uświadomić słuchaczom jak ważny jest cel do którego się dąży i w jakim stopniu determinuje on codzienne działanie i pracę. Zaprezentował również kilka prostych technik zapamiętywania i utrwalania wiadomości. Poza tym uczniowie mogli skorzystać z zajęć z zakresu analizy zadań egzaminacyjnych z matematyki  prowadzonych przez Mariana Pacholaka oraz Joannę Berner ekspertów OKE w Warszawie. Salon Maturzystów to również okazja do poznania wymagań i oferty polskich i zagranicznych uczelni wyższych, których stoiska wypełniły Aulę Główną Politechniki Warszawskiej.

Jola Wiszniewska

W dniu 13 września klasa 3a miała przyjemność wziąć udział w dwóch wykładach w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy. Pierwszy wykład “Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” poprowadził charyzmatyczny Michał Zawadka – mówca motywacyjny,  założyciel wydawnictwa „Mind&Dream”, specjalizującego się w książkach z zakresu rozwoju osobistego.

Pan Michał w bardzo atrakcyjny dla młodzieży sposób opowiadał im, że każdy z nich powinien znaleźć w życiu swój cel i wytrwale do niego dążyć, mając pozytywne nastawienie i nie przejmując się opiniami innych. Mówił o tym, iż normalne jest, że boją się matury, ponieważ człowiek obawia się tego, co nieznane, ale tak naprawdę większość rzeczy, których się boimy nigdy nie następuje. Warto skupiać się na swoim rozwoju, inwestować w siebie, wykorzystywać efektywnie każdą minutę swojego życia. Wszystko jest możliwe do zrealizowania, jeśli poświęcisz temu odpowiednią ilość czasu. 

Drugi wykład poświęcony był egzaminowi maturalnemu z matematyki  – analizie wymagań i zadań egzaminacyjnych.


Skip to content