Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego


W związku z przystąpieniem naszego Liceum do programu EPAS, którego celem jest zdobycie tytułu Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego, nauczyciele koordynatorzy- pani Inga Chroscick -Woźniak i Jolanta Wiszniewska odbyły dwudniowe szkolenie w Punkcie Informacji Parlamentu Europejskiego w Warszawie.

Celem warsztatów było omówienie zadań stojących przed szkołami startującymi pierwszy raz  oraz wymiana dobrych praktyk i pomysłów z nauczycielami , którzy kontynuują działania Ambasadorów kolejny rok. W spotkaniu wzięło udział ponad sześćdziesięciu nauczycieli szkol średnich z całego kraju. Prowadzącymi byli pracownicy i trenerzy Punktu Infprmacji PE oraz działacze organizacji pozarządowych m.in. CEO. Ze wzgledu na zbliżające się w 2019 roku wybory do Parlamentu Europejskiego rola Ambasadorów będzie szczególnie ważna. 

Drugiego dnia warsztatów odbyło się spotanie z prof. Krasnodębskim, 
poseł do  Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, który od 2018 jest jego wiceprzewodniczący.

Skip to content