Europejski Dzień Języków

W ramach świętowania Europejskiego Dnia Języków odbyły się w naszym liceum różne interesujące aktywności.

Miały miejsce dwa konkursy – Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

W czasie lekcji języków obcych uczniowie grali w Kahoota, Quizziz i Quizlet live, jak również gry planszowe, m.in. Dixit (w tym storytelling).  Na innych zajęciach młodzież wymieniała się wiadomościami ze strony News in Levels. Śpiewaliśmy / zgadywaliśmy też teksty piosenek z Lyricstraining. Uczniowie rozwiązywali quizy o językach i krajach europejskich, poznawali różne wersje językowe wyrażeń idiomatycznych, uczyli się rozpoznawać flagi różnych państw i ogólenie świetnie się bawili.

Grupka licealistów nagrała również filmik, w którym różne osoby miały za zadanie wypowiedzieć łamaniec językowy w wybranym przez siebie języku obcym.  Inna nauczycielka zrobiła konkurs na znajomość przysłów.

Film będzie wkrótce do obejrzenia na naszej stronie. 

Skip to content