WIZYTA W URSYNOWSKIM RATUSZU

W czwartek 26 kwietnia uczniowie klasy 2c kolejny raz mieli okazję skonfrontowania wiedzy teoretycznej tym razem  z zakresu działalności samorządu terytorialnego w Polsce  z  praktyką dnia codziennego.  Okazją była wizyta w ursynowskim ratuszu i spotkanie z radnym Dzielnicy Ursynów Krystianem Malesą związanym z Platformą Obywatelską. Pan Malesa jest dynamicznym, kreatywnym i przedsiębiorczym  trzydziestolatkiem  działającym  w samorządzie lokalnym od 2010 roku. Wspierając się autorską prezentacją, pokazał młodzieży, w jaki sposób organizuje się, finansuje  i prowadzi samorządową kampanię wyborczą; jakimi cechami powinien wyróżniać się kandydat na radnego; jak przebiegają sesje Rady Dzielnicy. Opowiedział, jakie projekty na Ursynowie zostały zrealizowane z Jego inicjatywy lub ze zdecydowanego poparcia  PO. Cechami, na które zwracał uwagę, były umiejętności interpersonalne, empatia, chęć bycia wśród ludzi, cierpliwość, otwartość i ciekawość świata, którą można zaspakajać, znając języki obce i podróżując, do czego bardzo zachęcał młodzież. W trakcie spotkania padło sporo pytań dotyczących przyszłości Ursynowa, zbliżających się wyborów samorządowych i możliwości zaangażowania się w pracę na rzecz środowiska lokalnego. Niespodzianką na koniec było krótkie spotkanie z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą w Jego gabinecie. Ponieważ zbliżają się majowe święta państwowe,  każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie polską flagę oraz kubeczek z logo Ursynowa.

Skip to content