Festiwal Nauki w LXIII LO

Powiedz mi, to zapomnę.

Naucz mnie, to może zapamiętam.

Zaangażuj mnie, to się nauczę.

Benjamin Franklin

25 maja 2018r. w LXIII LO im. Lajosa Kossutha odbył się Festiwal Nauki. Na terenie placówki gościliśmy studentów kół naukowych z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW, Vistuli. Wykłady wygłosili pracownicy naukowi ASP, PJATK oraz Centrum Nauki Kopernik. Do szkoły przybyło ponad 1000 uczniów klas licealnych, gimnazjalnych i siódmych szkół podstawowych. Zajęcia odbywały się nie tylko na sali gimnastycznej. Wiele działo się również w pracowniach i na korytarzach. Atrakcjom nie było końca. Każdy uczestnik mógł skorzystać z pełnej oferty edukacyjnej. Zorganizowano  zajęcia z retoryki, matematyki, chemii, biologii, fizyki. Koło Naukowe Energetyków zaprezentowało model elektrowni wodnej ‘Pelton’ oraz eksperymenty z suchym lodem. Uczniowie mogli także wsiąść do samochodu Kropelka skonstruowanego przez młodych naukowców ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, który może pokonać 600km przy zużyciu jednego litra paliwa.  Koło Naukowe Druku 3D pokazało modele protez rąk dla dzieci wykonanych w ramach projektu  e-NABLE. Jest on znany niemal na całym świecie, a jednak mało kto miał okazję zobaczyć efekty tych działań w Polsce na własne oczy.  Studenci opowiadali także o pracy nad protezą łapy dla niepełnosprawnej samicy pawia Ellen.

Pokazaliśmy, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę i własne zaangażowanie.  Stoiska przykuwały uwagę  młodzieży. Zaproszeni goście dostarczyli uczniom wiele atrakcji, a przede wszystkim przez zabawę solidnej porcji wiedzy!

Zapraszamy za rok.

Skip to content