Wycieczka do Hiszpanii 2018

W dniach 26.03-31.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły przebywali w Maladze, w przepięknym, nadmorskim mieście w rejonie Andaluzji, na południu Hiszpanii.

Pod troskliwym okiem nauczycieli Pani Marty Piróg oraz Pani Anny Skrzypkowskiej, uczniowie nie tylko eksplorowali urokliwe miasto przesycone sztuką i śródziemnomorskim słońcem, ale także mogli zaobserwować pełne przepychu i religijności unikalne obrzędy Wielkiego Tygodnia, odzwierciedlające lokalne tradycje regionu.

Pobyt składał się licznych atrakcji, młodzież codziennie uczestniczyła w 3-godzinnych lekcjach języka hiszpańskiego w szkole AIL MALAGA, centrum akredytowanym przez Instytut Cervantesa, w którym Macarena, hiszpańska  nauczycielka, w entuzjastyczny i klarowny sposób przybliżała tajniki  tego pięknego języka.

Po zajęciach językowych uczniowie zwiedzali najważniejsze zabytki Malagi, podziwiali zapierające dech w piersiach widoki miasta z wysokości zamku Gibralfaro, z pokładu łódki i rejsu po Morzu Śródziemnym, a także siodełka rowerowego, pedałując wzdłuż wybrzeża.

Zakwaterowanie u serdecznych hiszpańskich rodzin w spokojnej dzielnicy Las Delicias, kilka minut od plaży, zapewniło całkowite zanurzenie w kulturze hiszpańskiej i  wzmogło namiętne korzystanie z technologii w postaci translatorów online i zachęty do uruchomienia wcześniej poznanych zasobów językowych.

Jako że Malaga jest miejscem urodzenia ojca kubizmu Pablo Picasso, zwiedzaliśmy Museo Picasso, umiejscowione w nastrojowej kamienicy z XVI w. Natomiast w czasie gier językowych na plaży młodzież miała za zadanie zagadywać rodzimych użytkowników języka, aby odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące Malagi.

Malaga okazała się być miejscem przyjaznym, na wskroś hiszpańskim, niezapomnianym.

Wróciliśmy z sercami i głowami przepełnionymi dobrymi wspomnieniami i chęcią powrotu.

Marta Piróg

Skip to content